Co włożyć do szklanego wazonu?

Kwiaty cięte, sztuczne bukiety, pływające świeczki czy może kamienie przywiezione znad Bałtyku? Co włożyć do szklanego wazonu, aby wnętrze domu/lokalu wyglądało przytulniej? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to mamy dla Ciebie trzy dobre rady. Pierwsza: oglądaj dużo inspirujących zdjęć dla kategorii szkło dekoracyjne (np. w Internecie). Druga: Kieruj się tym, co czujesz i jaką estetykę lubisz. Trzecia: Przeczytaj ten tekst i poznaj różne możliwości sztuki układania kwiatów.

Ozdoby do wazonu – kieruj się uczuciami!

A skoro o sztuce układania kwiatów mowa, warto przywołać japońskie pojęcie ikebany oznaczające właśnie tą praktykę. Ikebany w Japonii to nie tylko dekoracja, ale cała gama uczuć z tym związana: zestawiane ze sobą rośliny mają tworzyć harmonię barw i kształtów, symbolizować życie i celebrować je. Taka droga jest dobrą wskazówką dla wszystkich, którzy wybierają ozdoby do wysokiego lub małego wazonu. Trzeba podejść do tematu z czułością i wrażliwością, otworzyć się na piękno natury, dać się ponieść magicznym efektom i przede wszystkim – cieszyć się z własnej kompozycji!

Dekoracje do wysokiego wazonu

Jeśli jednak szukasz sprawdzonych i popularnych metod układania dekoracji do wysokiego wazonu, to proponujemy kwiaty cięte z długimi łodygami. Róże, tulipany, gerbery, piwonie i inne gatunki są dostępne w kwiaciarniach za ok. 2-5 złotych. Możesz też hodować kwiaty na ogrodzie i co jakiś czas ścinać je do wazonu. Piękne dekoracje do wysokiego wazonu to również wszelkiego rodzaju trawy i gałązki – np. gałązki kaliny.

Niezależnie od tego, czy wybierasz przezroczysty wazon ze szkła, czy np. ciemny i ceramiczny wazon, zadbaj o to, by rośliny były ułożone równo i jednocześnie swobodnie – bez wrażenia “ściśnięcia”, które uniemożliwi im rozkwit. Pamiętaj też, że do wysokiego wazonu nie musisz wybierać wyłącznie prawdziwych (żywych)kwiatów. Sztuczne ozdoby do wazonu prezentują się tak samo pięknie i nie wymagają od Ciebie częstej wymiany wody, podcinania i kontrolowania ich stanu. Jedynym minusem jest brak naturalnego zapachu kwiatów.

Dekoracje do małego wazonu.

Co włożyć do szklanego wazonu, który ma nieco mniejsze rozmiary? Tak jak w przypadku wysokiego wazonu, możesz eksperymentować z kwiatami ciętymi (prawdziwymi lub sztucznymi), ale o małych rozmiarach – np. z goździkami. Dobrym rozwiązaniem jest też dekoracja innymi przedmiotami. Jesienią i zimą mogą to być szyszki, kasztany, jarzębina lub żołędzie. Wiosną i latem sztuczne kamienie z mchu lub muszelki przywiezione z wakacji. W tym celu warto sięgnąć po wazony w kształcie cylindra zamykane od góry korkiem.

Wymieszaj wymienione elementy z wysuszonymi wcześniej płatkami kwiatów albo diamentowym konfetti! W szklanym wazonie te kompozycje będą wyglądały naprawdę delikatnie i urzekająco. Poza tym nie musisz martwić się o dostęp do światła dziennego, ale możesz ustawić wazon w dowolnym miejscu – np. w łazience, przedpokoju, na komodzie lub obok telewizora.

Szklany wazon Martini – idealny na świeczki pływające

Przeglądając wazony dekoracyjne ze szkła, z pewnością trafisz też na wazon Martini. To niestandardowy wazon na świeczki pływające, choć równie dobrze możesz ozdobić go kwiatami lub słodyczami. Zestaw wazonów Martini o różnej wielkości znajdziesz w naszym sklepie internetowym Szklany Raj. Warto pomyśleć o nim szczególnie wtedy, kiedy dekoracja ma mieć wyjątkowy, okolicznościowy charakter – np. ozdobić stół weselny lub stolik randkowy w kawiarni.

Pytanie o to, co włożyć do szklanego wazonu, to tylko jedna kwestia. Drugą, bardzo ważną, jest sam wybór wazonu. Jeśli nie jesteś jeszcze właścicielem żadnego szklanego naczynia, które mogłyby udekorować Twój dom, restaurację lub inny lokal, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Wazony szklane, które przygotowaliśmy, dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Podsumowanie

Żywe i sztuczne kwiaty, gałązki drzew, trawy i drobne elementy ozdobne zaczerpnięte z natury i sztuki to dobre pomysły na szklane dekoracje. Przezroczyste wazony ze szkła wypełnione wodą, roślinami lub innymi dekoracjami, wprowadzają do pomieszczenia ciepło wizualne, które sprzyja budowaniu magicznej i przytulnej atmosfery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button