Jak zrobić dekoracje w szklanej kuli?

Pewnie zauważasz, że magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia tworzą tak naprawdę przedmioty, którymi się otaczamy. Choinki ozdobne, kolorowe bombki, świece o zapachu cynamonu, książki w opowiadaniami wigilijnymi i wszystkie inne  elementy, które…możesz zrobić samodzielnie! W duchu “do it yourself” przygotujesz np. zimową dekorację w szklanej kuli, która może kojarzyć Ci się przede wszystkim z dzieciństwem lub witrynami sklepowymi w grudniu. Jak się za to zabrać? Czytaj dalej! 

Szklana kula na zimę – jakich rzeczy potrzebujesz?

Do przygotowania tej wyjątkowej dekoracji potrzebne są: 

 • szklana kula (lub dowolny słoik), 
 • woda destylowana (lub woda z kranu), 
 • gliceryna do zagęszczenia płynu – dzięki niej płatki śniegu będą opadać wolniej, 
 • klej wodoodporny na bazie silikonu, 
 • brokat w dowolnym kolorze (opcjonalnie),
 • biały brokat imitujący śnieg, 
 • styropian (opcjonalnie)
 • plastikowa lub ceramiczna figurka świąteczna – np. bałwanek lub inne elementy dekoracyjne – np. gałązki, listki, sztuczne owoce. 

Przygotowanie dekoracji w szklanej kuli krok po kroku

Kiedy skompletujesz już potrzebne przedmioty, możesz przejść do wykonania dekoracji.

 

 1. Posmaruj klejem spód figurki i podstawki (może to być np. zakrętka od słoika lub kremu). Połącz te dwa elementy i odstaw na kilka godzin. Figurka nie może być przyklejona bezpośrednio do szkła. Jeżeli wykorzystujesz styropian jako spód dekoracji połącz go np. z gałązkami, ale w tej dekoracji nie korzystaj z wody. 
 2. Wsyp do kuli kilka łyżeczek brokatu imitującego śnieg i brokat dodatkowy, 
 3. Wklej do kuli wodę destylowaną (ok. ¾ pojemności kuli) i ok. 3 łyżeczki gliceryny. 
 4. Wymieszaj zawartość słoika (np. za pomocą słomki).
 5. Dolej wody, aby wypełnić kulę prawie maksymalnie. 
 6. Włóż ozdobę z punktu 1 do środa i zakręć kulę. 

 

Odwróć dekorację do góry nogami i gotowe! Całość prezentuje się magicznie, a satysfakcja z wykonania dekoracji jest ogromna. Obawiasz się, że nakrętka od słoika zepsuje efekt? Sięgnij po świąteczne tasiemki dostępne w sklepach za zaledwie kilka złotych i owiń nakrętkę. Aby jeszcze bardziej zwiększyć frajdę z tworzenia szklanych ozdób, warto robić to z dziećmi lub z całą rodziną. Szklane ozdoby świąteczne to też świetny pomysł na prezent dla kogoś bliskiego. Jeśli wiesz, że ktoś z grona Twojej rodziny i przyjaciół jest szczególnym miłośnikiem rzeczy do it yourself, wykorzystaj instrukcję i do dzieła! 

Szklane kule możesz zamówić online

Jeśli nie chcesz korzystać ze standardowych słoików, zamów szklaną kulę przez Internet. Przykładowa szklana kula dostępna w naszym sklepie ma średnicę otworu 11 cm i jest wysoka na ponad 14 cm. Takich rozmiarów dekoracja na pewno przyciągnie uwagę domowników i gości! Z pewnością spodoba się też obdarowanym osobom i kto wie – może zainspiruje ich do przygotowania samodzielnych dekoracji. Możesz też znacznie uprościć swoje działanie i zamiast używania wody, po prostu wypełnić kulę kolorowymi kamieniami dekoracyjnymi lub świeczkami, które również mamy w ofercie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button